Suviviljade seemned

 

Suviviljadest paljundame toidukvaliteediga nisu SPECIFIK, kaherealist otra GRACE ning kuuerealisi varaseid otrasid SEVERI ja AUKUSTI.

 

Suvinisu SPECIFIK C2

Pakend: 1000 kg

Specifik on saagikas, hea haiguskindlusega toidunisu sort. Sordile on omane kõrge mahumass, keskmine 1000 tera mass, lühike kõrs, hea seisukindlus, kõrge proteiini ja kleepvalgu sisaldus ning hea küpsetuskvaliteet. Keskvalmiv.

Täpsem sordikirjeldus

 

Suvioder GRACE C2

Pakend: 800 kg

Grace on hea ja stabiilse terasaagi ning väga hea seisukindlusega. Hilisepoolne kahetahuline oder. Keskmine kuni suur 1000 tera mass ja mahumass, kõrge teraühtlikkus. Vastupidav jahukastele. Sobib kasvatamiseks õlleodrana.

Täpsem sordikirjeldus ja katseandmed


Varane oder SEVERI C2 (uus sort!)

Pakend: 800 kg

 

Severi on väga kõrge saagipotentsiaaliga kuuerealine varane oder, üks saagikamaid odrasorte Soomes. Severi on hea teravaliteediga ning sobib hästi söödaodraks. Mahumass ning tärklisesisaldus on kõrged. Severi on olnud Soome katsetes keskmiselt 0,6 päeva hilisem kui Jyvä ning 5,2 päeva hilisem kui Aukusti. Väga tugeva kõrrega, kannatades suurt saaki. Severil on väga hea haiguskindlus kõrreliste jahukaste ning äärislaiksuse vastu. Vastupanuvõime võrklaiksusele on samuti hea. Fungitsiidi kasutamine on soovitatav, kui tingimused on soodsad ning saagipotentsiaal kõrge. Sobib kõigile mullatüüpidele, ka happelistele muldadele.

Korraliku söödaodra saagikusega varane oder, mis võimaldab loobuda hilisemate otrade kasvatamisest, sobides üldjuhul paremini koristuskonveierisse. Sobib hästi talirapsi eelviljaks. Viljelusvõistlusel 2015 kasvatas Severit Rait Hallimäe. Tulemuseks 2015. viljelusvõistluse saagikaim varane oder (saagikus 7,32 t/ha) ning tulusaim suvivili. Lähemalt Maalehest: Oder annab saaki ka kesisel põllul.

Täpsem sordikirjeldus ja katseandmed


Varane oder AUKUSTI C2 (uus sort!)

Pakend: 800 kg

Aukusti on väga kõrge saagikusega, kuid ekstreemselt varajane oder. Kasvuaeg Soome katsetes keskmisena 4-5 päeva lühem kui Jyväl. Saagikuselt konkurentsivõimeline ka paljude hilisemate otradega. Proteiinisisaldus ning mahumass on kõrged, arvestades Aukusti kõrget saagitaset ning varasust. Aukusti on väga tugeva kõrrega, mis on pisut pikem kui enamikel kuuerealistel otradel. võrdlemisi vastupidav äärislaiksusele ning jahukastele. Võrklaiksusele peab Aukusti paremini vastu kui vanemad kuuerealised odrad, kuid soodsatel tingimustel ning suure saagipotentsiaali puhul on soovitatav pritsida. Sobib kõigile mullatüüpidele. Talub suhteliselt hästi ka happelist mulda.

Olles üks varasemaid saadaolevaid suviviljasorte, sobib hästi talirapsi eelviljaks ning ristiku allakülvideks. Samuti võimaldab rajada õigel ajal sügisesi vahekultuure ning seega maksimeerida neist saadavat kasu.

Täpsem sordikirjeldus ja katseandmed

 

Puhtimine Celest Trioga (1,5 l/t) lisab hindadele 50 €/t.

Hindadele lisandub käibemaks 20%.

Tellides enne 1. märtsi 2016, on seemne transport Eesti piires hinna sees.

 

Lisainfo ja tellimine: Ott Läänemets, tel. 5650 8357, ott[at]avispeamees.ee

 

 

 
OÜ Avispeamees, Avispea küla, Väike-Maarja vald, Lääne-Virumaa, 46208. Telefon: +372 56 606 357, e-post: avispeamees @ avispeamees.ee