Suviviljade seemned

2019 hooaeg

Varane oder AUKUSTI C2

Pakend: 1000 kg

Aukusti on väga kõrge saagikusega, kuid ekstreemselt varajane oder. Kasvuaeg Soome katsetes keskmisena 4-5 päeva lühem kui Jyväl. Saagikuselt konkurentsivõimeline ka paljude hilisemate otradega. Proteiinisisaldus ning mahumass on kõrged, arvestades Aukusti kõrget saagitaset ning varasust. Aukusti on väga tugeva kõrrega, mis on pisut pikem kui enamikel kuuerealistel otradel. Võrdlemisi vastupidav äärislaiksusele ning jahukastele. Võrklaiksusele peab Aukusti paremini vastu kui vanemad kuuerealised odrad, kuid soodsatel tingimustel ning suure saagipotentsiaali puhul on soovitatav pritsida. Sobib kõigile mullatüüpidele. Talub suhteliselt hästi ka happelist mulda.

Olles üks varasemaid saadaolevaid suviviljasorte, sobib hästi talirapsi eelviljaks ning ristiku allakülvideks. Samuti võimaldab rajada õigel ajal sügisesi vahekultuure ning seega maksimeerida neist saadavat kasu.

Täpsem sordikirjeldus ja katseandmed

Varane oder SEVERI C2

Pakend: 1000 kg

Severi on väga kõrge saagipotentsiaaliga kuuerealine varane oder, üks saagikamaid odrasorte Soomes. Severi on hea teravaliteediga ning sobib hästi söödaodraks. Mahumass ning tärklisesisaldus on kõrged. Severi on olnud Soome katsetes keskmiselt 0,6 päeva hilisem kui Jyvä ning 5,2 päeva hilisem kui Aukusti. Väga tugeva kõrrega, kannatades suurt saaki. Severil on väga hea haiguskindlus kõrreliste jahukaste ning äärislaiksuse vastu. Vastupanuvõime võrklaiksusele on samuti hea. Fungitsiidi kasutamine on soovitatav, kui tingimused on soodsad ning saagipotentsiaal kõrge. Sobib kõigile mullatüüpidele, ka happelistele muldadele.

Korraliku söödaodra saagikusega varane oder, mis võimaldab loobuda hilisemate otrade kasvatamisest, sobides üldjuhul paremini koristuskonveierisse. Sobib hästi talirapsi eelviljaks. Viljelusvõistlusel 2015 kasvatas Severit Rait Hallimäe. Tulemuseks 2015. viljelusvõistluse saagikaim varane oder (saagikus 7,32 t/ha) ning tulusaim suvivili. Lähemalt Maalehest: Oder annab saaki ka kesisel põllul.

Täpsem sordikirjeldus ja katseandmed

Kollane hernes ROCKET C2

Pakend: 1000 kg

Rocket on kõrge saagikusega, 2016. a. riiklikes sordivõrdluskatsetes üks saagikamaid herneid.

Rocket on kasvuajalt varasepoolne ning hea seisukindlusega. Soodsates tingimustes pigem kõrgema kasvuga.

Rocketi eripäraks on väike 1000 tera mass (tavapäraselt 200-215g), mis võimaldab vähendada kulutusi seemnele. Soovituslik külvisenorm: 65-100 tera/m2 (olenevalt tehnoloogiast). Oleme tavapärastelt Rocketit külvanud 140 (lai reavahe) - 180 (kitsas reavahe) kg/ha.

Tänu väikesele terale sobib hästi ka vahekultuuride segudesse segamiseks, st püsib teistest paremini segus peenseemnetega (väiksem separeerumise oht).

 

Lisainfo ja tellimine: Ott Läänemets, tel. 5650 8357, ott[at]avispeamees.ee

 

 

 
OÜ Avispeamees, Avispea küla, Väike-Maarja vald, Lääne-Virumaa, 46208. Telefon: +372 56 606 357, e-post: avispeamees @ avispeamees.ee